Hava ve Füze Savunma Radar Pazarı Eğilimleri, Büyüme, Büyüklük, Segmentasyon, Gelecek Talepler, Son İnovasyon, 2029’a Kadar Bölgesel Tahmin

 

Küresel Hava ve Füze Savunma Radar Pazarı büyüklüğünün 2021’de 6,62 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. Pazarın 2022’de 7,04 milyar ABD dolarından 2029’da 10,99 milyar ABD dolarına çıkması ve tahmin döneminde %6,57’lik bir YBBO sergilemesi bekleniyor.

Bu bilgi Fortune Business Insights’ın ” Hava ve Füze Savunma Radar Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda verilmektedir .

Ücretsiz bir Örnek PDF Broşürü edinin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/air-and-missile-defense-radar-market-102522

Raporda Bahsedilen Kilit Oyuncuların Listesi:

  • Hensoldt AG (Almanya)
  • Israel Aerospace Industries Ltd. (İsrail)
  • Leonardo SPA (İtalya)
  • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
  • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
  • Raytheon Technologies Corporation (ABD)
  • Rheinmetall AG (Almanya)
  • SAAB AB (İsveç)
  • Terma AS (Danimarka
  • Thales Grubu (Fransa)

AMDR pazarı, artan küresel güvenlik endişeleri, ülkelerin savunma yeteneklerine yaptığı yatırımların artması, radar sistemlerindeki teknolojik gelişmeler ve artan havadan saldırı tehdidi gibi çeşitli faktörler nedeniyle son yıllarda önemli bir büyüme kaydetti. Dünya çapında hükümetler, hava savunma yeteneklerini geliştirmek ve bölgelerini korumak için gelişmiş radar sistemlerine aktif olarak yatırım yapıyor.

Hemen Al: Hava ve Füze Savunma Radarı Pazar Raporu:

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/102522

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Rusya ve Ukrayna limanları, ham petrol, buğday ve mısır için başlıca ihracat noktalarıdır. Mevcut çatışma, deniz yoluyla kargo ithalatını ve ihracatını durdurdu ve denizcilik sektöründe durgun bir büyüme ile sonuçlandı. Bazı Avrupa ülkeleri ise NATO tavsiyelerine cevaben 2022’de savunma bütçelerini artırdı. NATO, ülkelere savunma bütçelerini GSYİH’lerinin %2’sine kadar artırmalarını tavsiye etti. Örneğin Polonya’daki yetkililer, savunma bütçesinin 2022’de GSYİH’nın %2’sine ve 2023’te GSYİH’nın %3’üne çıkarılacağını açıkladı. Artan savunma bütçesinin, deniz taşıtı alımlarını artırarak pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Segmentler:

Kara konuşlu Hava ve Füze Savunma Radarları , Yüksek Talep Nedeniyle En Hızlı Büyüyen Olacak

Platforma göre, pazar havadan, karadan ve denizden ayrılmıştır. 2021 yılında deniz radarı segmenti en büyük paya sahip olarak pazara hakim oldu.

Uzun Menzilli Radarlara Artan Talep, S-bandı Radarların Büyümesini Hızlandıracak

Pazar, radar tipine göre X bant radarlar ve S bant radarlar olarak ikiye ayrılır. S bandı segmentinin, X-bandı radarlara göre teknolojik avantajı nedeniyle tahmin döneminde en hızlı büyüyen segment olması bekleniyor.

Balistik Füze Savunması, Artan Balistik Füze Tehditleri Nedeniyle Tahmin Yıllarında En Hızlı Büyüyen Savunma Olacak

Uygulamaya göre pazar, konvansiyonel ve balistik füze savunması olarak ikiye ayrılıyor. Balistik füze savunma segmentinin 2022-2029 döneminde en yüksek CAGR’de büyümesi bekleniyor.

Küresel pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Güney Amerika olarak bölümlere ayrılmıştır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/air-and-missile-defense-radar-market-102522

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Hipersonik Füzelerdeki Gelişmeler, Gelişmiş Hava ve Füze Savunma Radarlarının Önünü Açacak

ABD, Çin ve Rusya tarafından son zamanlarda geliştirilen hipersonik füzeler, bu tür hızlı hareket eden nesnelerin erken teşhisi için önemli zorluklar yarattı. Avustralya, Almanya, Fransa, Hindistan, Japonya ve diğer ülkeler de hipersonik füzelerin geliştirilmesine katkıda bulundu.

Daha yüksek operasyonel verimlilik, platform uyumluluğu, kullanıcı odaklı gelişmiş sistemler ve geniş bir frekans bandı, radar sistemlerinin gereksinimleridir. Radarlar ara sıra, dahili parçaların arızalanmasına neden olabilecek zorlu çevre koşullarında çalışmalıdır.

Bölgesel Görüşler:

Kuzey Amerika, Kara Radarlarına Olan Talebin Desteğiyle Liderlik Edecek

Kuzey Amerika, en büyük Hava ve Füze Savunma Radarı Pazar payına sahiptir. Kuzey Amerika’nın kara tabanlı radarlar için bölgedeki en hızlı büyümeyi yaşaması bekleniyor.

Çin, Hindistan ve Japonya’nın artan savunma harcamaları nedeniyle, Asya Pasifik pazarının en hızlı şekilde gelişmesi bekleniyor.

2021 yılında en büyük ikinci pazar olacağı tahmin edilen Avrupa pazarının, Rusya ile Ukrayna arasında olası bir savaşa karşı önlem olarak yapılan artan radar alımları sonucunda önemli ölçüde genişlemesi öngörülüyor.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/air-and-missile-defense-radar-market-102522

Hava ve Füze Savunma Radarı (AMDR) pazarı, hava savunması ve füze savunması amaçları için özel olarak tasarlanmış radar sistemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve konuşlandırılması ile ilgili sektörü ifade eder. Bu radar sistemleri, erken uyarı sağlamak ve etkili savunma önlemlerini desteklemek için düşman uçakları, insansız hava araçları (İHA’lar) ve balistik füzeler gibi hava kaynaklı tehditlerin tespit edilmesinde ve izlenmesinde kritik bir rol oynamaktadır.

Rekabet Ortamı:

Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Kilit Şirketler Tarafından Başlatılan Satın Almalar

Pazarın önde gelen oyuncuları, marka değerlerini artırmanın yanı sıra küresel Hava ve Füze Savunma Radar Pazarı büyümesini desteklemek için sürekli olarak verimli stratejiler seçiyor. Böyle verimli bir strateji, rekabetçi şirketleri satın almak ve her iki şirket için daha fazla kar elde etmektir.

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9th Floor, Icon Tower,
Baner – Mahalunge Road, Baner,
Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]
Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:
LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları