LiDAR Drone Pazarı En İyi Şirketler, İş Büyümesi, Temel Uygulamalar, Talep, Boyut, Tip, Trendler ve Fırsatlar 2028

 

Küresel LiDAR drone pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 455,0 milyon ABD dolarına ulaşması ve tahmin dönemi boyunca %17,98’lik bir YBBO sergilemesi bekleniyor . Ekonomik 3D görüntüleme sensörlerinin hızla benimsenmesinin pazar büyümesini artırması muhtemeldir. Fortune Business Insights,  bu bilgiyi “LiDAR Drone Market, 2021-2028” başlıklı raporunda yayınladı . Pazar büyüklüğü 2020’de 129,0 milyon ABD Doları olarak gerçekleşti ve 2021’de 143,0 milyon ABD Dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Ücretsiz Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/lidar-drone-market-102602

İşte LiDAR drone pazarı hakkında bazı önemli noktalar:

 1. Ölçme ve Haritalama Uygulamaları: LiDAR dronları, havadan ölçme ve haritalama uygulamaları için yaygın olarak kullanılmaktadır. Arazi, binalar, bitki örtüsü ve diğer özellikler hakkındaki verileri hızlı ve doğru bir şekilde yakalayarak yüksek çözünürlüklü 3B modellerin ve topografik haritaların oluşturulmasını sağlarlar. Bu veriler şehir planlaması, arazi geliştirme ve altyapı projeleri için değerlidir.
 2. Tarım ve Ormancılık: LiDAR insansız hava araçları, tarım ve ormancılık sektörlerinde uygulama alanı bulmuştur. Ürün sağlığı, bitki yoğunluğu ve ağaç envanteri hakkında ayrıntılı bilgi sağlayarak çiftçilerin ve orman yöneticilerinin ürün yönetimi, verim tahmini ve orman planlaması hakkında bilinçli kararlar almalarına yardımcı olabilirler.
 3. İnşaat ve Altyapı: LiDAR drone’ları inşaat sektöründe saha planlama, izleme ve kalite kontrol için kullanılmaktadır. Hassas ölçümler yapabilir, arazideki değişiklikleri algılayabilir ve inşaat ilerlemesini izleyebilirler. LiDAR insansız hava araçları, köprülerin, elektrik hatlarının ve boru hatlarının değerlendirilmesi gibi altyapı inceleme görevleri için de kullanılır.

Pazardaki Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Velodyne Lidar Inc. (ABD)
 • Teledyne Optech Inc. (Kanada)
 • RIEGL Lazer Ölçüm Sistemleri GmbH (Avusturya)
 • Delair SAS (Fransa)
 • Phoenic LiDAR Sistemleri (ABD)
 • Leica Ecosystems AG (İsviçre)
 • Sarı Tarama (Fransa)
 • LiDARUSA (ABD)
 • SZ DJI Technology Co. Ltd. (Çin)
 • Benewake (Pekin) Co. Ltd. (Çin)
 • RoboSense (Çin)
 • Sich AG (Almanya)
 • Mikrodronlar (Almanya)

Segmentasyon-

Ürün bazında pazar, döner kanatlı LiDAR drone’lar ve sabit kanatlı LiDAR drone’lar olarak ikiye ayrılıyor. LiDAR tipi temelinde, pazar mekanik LiDAR ve katı hal LiDAR’a ayrılmıştır. Menzil temelinde, pazar uzun, orta ve kısa olarak üçe ayrılır. Uygulama temelinde, pazar hassas tarım, keşif ve tespit, çevre, gözetleme, harita haritacılığı ve diğerlerine bölünmüştür. Coğrafi olarak, pazar Asya Pasifik, Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Baying Raporundan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/lidar-drone-market-102602

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Yönlendirmek İçin Ekonomik 3D Görüntüleme Sistemlerinin Artan Kabulü

Drone teknolojisi, son birkaç yılda muazzam bir gelişmeye ve yeniliğe tanık oldu. LiDAR teknolojisi, havadaki lazer taramayla büyük ölçüde bağlantılıdır ve bu teknolojiyi kullanan drone, lazer ve sensör bileşenlerindeki gelişmeler nedeniyle önemli ölçüde büyümüştür. Haritalamanın, coğrafi referanslı uzamsal verilerden yüzey özellikleri ve şekiller hakkında veri üretmede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Sensör ve lazer bileşenlerindeki ve drone teknolojisindeki gelişmeler, ekonomik üç boyutlu haritalama sistemleri ile sonuçlanmıştır. Bu nedenle, ekonomik 3D görüntü haritalama sistemlerinin artan şekilde benimsenmesinin küresel LiDAR Drone Pazarının büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Artırmak İçin Uygun Drone Uçuş Düzenlemeleri

Kuzey Amerika’nın küresel LiDAR Drone Pazar payında baskın hale geleceği tahmin ediliyor. Elverişli drone uçuş düzenlemelerinin ve modern teknolojilerin hızla benimsenmesinin pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor. Ayrıca, ABD’de bulunan büyük üreticilerin bölgesel pazar büyümesini tamamlaması bekleniyor.

Avrupa’nın küresel pazarda ikinci sırayı alması bekleniyor. Bölgede bulunan Delair, Yellow Scans ve Leica dahil olmak üzere birçok üreticinin pazar büyümesini artırması bekleniyor. Ayrıca, artan altyapı geliştirme ve çevre izleme uygulamalarının pazarın büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Asya Pasifik, Hindistan ve Çin de dahil olmak üzere gelişmekte olan ülkelerde artan ticari drone üreticileri nedeniyle önümüzdeki yıllarda hızlı bir büyüme yaşayacak.

Orta Doğu’nun, artan altyapı yatırımları nedeniyle ılımlı bir büyüme sergilemesi bekleniyor.

Özel Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/lidar-drone-market-102602

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter