Proses Spektroskopi Pazarı Son Eğilimler, Pay, Boyut, Gelir, CAGR Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2025

 

Küresel proses spektroskopisi pazar büyüklüğünün 2017’de 976,9 milyon ABD Doları olduğu ve tahmin döneminde (2018 – 2025) %8,9’luk bir YBBO sergileyerek 2025 yılına kadar 1.910,1 milyon ABD Dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından ” Proses Spektroskopi Pazarı, 2018-2025 ” başlıklı raporunda sağlanmaktadır .

İlaç güvenliği prosedüründe artan spektroskopi kullanımı, güvenilir su ve atık su yönetimi talebi ve petrol ve gaz proses operasyonlarındaki artış, proses spektroskopisinin gelişmekte olan uygulama alanlarından birkaçıdır. İyi ürün kalitesinin önemine ilişkin artan müşteri bilinci, proses spektroskopisi pazarındaki ilerlemeyi önemli ölçüde desteklemektedir. 

Ücretsiz bir Örnek PDF Broşürü edinin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/process-spectroscopy-market-105549

Proses spektroskopisi pazarı, çeşitli endüstriyel proseslerin gerçek zamanlı izlenmesi ve analizi için spektroskopik tekniklerin kullanılması anlamına gelir. Spektroskopi, madde ve elektromanyetik radyasyon arasındaki etkileşimin incelenmesidir ve malzemelerin bileşimi, yapısı ve özellikleri hakkında değerli bilgiler sağlayabilir.

segmentasyon:

FT-IR, Tahmin Döneminde En Cazip Teknoloji Olarak Ortaya Çıkacak

Teknoloji açısından, küresel proses spektroskopisi pazarı, NIR Spektroskopisi, Raman Spektroskopisi, FT-IR Spektroskopisi ve diğerleri olarak sınıflandırılmıştır. NIR spektroskopisinin, son kullanım endüstrilerinde kapsamlı bir şekilde benimsenmesi nedeniyle, tahmin dönemi boyunca küresel pazara liderlik etmesi bekleniyor.

Nihai kullanım endüstrisine dayalı olarak, küresel pazar polimer, petrol ve gaz, ilaç, gıda ve tarım, kimya, metal ve madencilik ve diğerlerine ayrılmıştır. İlaç ve gıda ve tarımın 2018-2025 döneminde önde gelen son kullanım sektörleri arasında yer alması öngörülüyor. 

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Proses spektroskopisinde yaygın olarak kullanılan spektroskopik tekniklerden bazıları şunlardır:

 1. Yakın Kızılötesi (NIR) Spektroskopisi: NIR spektroskopisi, malzemelerin kimyasal ve fiziksel özelliklerinin tahribatsız analizi için kullanılır. Hammaddelerin bileşimini ve kalitesini belirlemek, reaksiyonları izlemek ve ürün tutarlılığını sağlamak için özellikle yararlıdır.
 2. Fourier Dönüşümü Kızılötesi (FTIR) Spektroskopisi: FTIR spektroskopisi, bir numunede bulunan kimyasal bağlar hakkında bilgi sağlar. Bileşikleri tanımlamak ve ölçmek, safsızlıkları tespit etmek ve karmaşık karışımları analiz etmek için kullanılır.

Özelleştirme Araştırma Raporunuzu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/process-spectroscopy-market-105549

Bölgesel Görüşler:

Kuzey Amerika, Katı Hükümet Normları Tarafından Doldurulacak

Küresel pazar, esas olarak üretilen ürünlerin analizi ve son ürünün mükemmel kalite performansını sağlamak için proses analitik teknolojisinin uygulanmasına ilişkin sıkı hükümet yönergeleri sayesinde Kuzey Amerika tarafından yönetilmektedir. Bölge, 2017 yılında 427,2 milyon ABD doları gelir elde etti ve tahmin dönemi boyunca hakimiyetini sürdürmesi bekleniyor. 

Asya Pasifik’in tahmin dönemi boyunca en hızlı büyüme oranını kaydetmesi bekleniyor. Shimadzu Corporation, Kett Elektrik Laboratuvarı, Horiba, Ltd. gibi Asya Pasifik’teki önde gelen üreticilerin ve tedarikçilerin varlığının, nispeten önemli YBBO ile bölgedeki proses spektroskopisi pazarının büyümesini daha da artıracağı tahmin edilmektedir.

Rekabet Ortamı:

Kilit Oyuncular Tarafından Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Yenilikçi Ürün Ortaya Çıkarılıyor

Temel oyuncular, hakim şirketler olarak pazardaki konumlarını güçlendirmek için çok sayıda strateji uygular. Bu tür kilit stratejilerden biri, kullanıcılar arasında marka değerini artırmak için şirketleri satın almaktır. Diğer bir temel strateji, pazarın ve hedef kitlenin ayrıntılı bir incelemesiyle periyodik olarak yenilikçi ürünler piyasaya sürmektir.

Kilit Sektör Gelişmeleri:

Şubat 2020 : Sartorius AG, ambr ve BIOSTAT STR platformlarıyla Raman spektroskopi yeterliliğini ve QbD’yi güçlendirmek için BioPAT Spectro’yu tanıttı.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/process-spectroscopy-market-105549

Raporda Bahsedilen Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Agilent Teknolojileri Ltd.
 • ABB Ltd.
 • BUCHI Labortechnik AG
 • Bruker Şirketi
 • Danaher Şirketi
 • Foss A/S.
 • HORIBA, Ltd.
 • Kett Elektrik Laboratuvarı
 • Shimadzu Şirketi
 • Sartorius AG
 • Thermo Fisher Bilimsel A.Ş.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter