Torpido Pazarı Eğilimleri, Payı, Büyüklüğü, Talebi, Büyüme Fırsatları 2029

 

Küresel torpido pazarı büyüklüğü 2021’de 944,9 milyon ABD Doları olarak belirlendi. Pazarın, tahmin dönemi boyunca %5,47 YBBO ile 2022’de 991,2 milyon ABD Dolarından 2029’da 1.439,2 milyon ABD Dolarına çıkması bekleniyor. Fortune Business Insights™ , ” Torpedo Market , 2022-2029 ” başlıklı en son araştırma raporunda bu içgörüleri açıklığa kavuşturmuştur .

Analize göre, savunma sektörü sofistike silah çözümlerine ilgi göstermeye hazırlanıyor. Öyle ki, önde gelen üreticiler denizaltıları tespit edip imha etmek için robotik torpido gemilerine yatırımlarını artırdı. Hükümetler, operasyonları düzene sokmak ve stratejik altyapıyı güçlendirmek için denizcilik sektörüne fon enjekte etmeye hazırlanıyor.

Torpido pazarı, dünya çapındaki deniz kuvvetlerinden gelen talep tarafından yönlendirilmektedir. Çeşitli ülkeler, denizcilik yeteneklerini geliştirmek ve çıkarlarını korumak için donanma filolarına sahip ve modern torpido sistemlerine yatırım yapıyor. Torpidolar, düşman denizaltılarını hedef almak ve etkisiz hale getirmek için kullanıldıkları denizaltı karşıtı savaşta çok önemli bir rol oynar.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/torpedo-market-101571

Segmentler

Ağırlık açısından pazar, hafif torpidolar ve ağır torpidolar olarak ikiye ayrılmıştır.

Fırlatma platformuna bağlı olarak pazar, su altından fırlatılanları, karadan fırlatılanları ve havadan fırlatılanları kapsar.

Tahrik ile ilgili olarak, pazar geleneksel tahrik ve elektrikli tahrik olarak bölümlere ayrılmıştır.

Coğrafi zeminde, pazar Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak bölümlere ayrılmıştır.

Torpido pazarının öncelikle askeri ve savunma amaçlarına hizmet ettiğini ve dinamiklerinin büyük ölçüde jeopolitik faktörlerden, ulusal güvenlik kaygılarından ve stratejik ittifaklardan etkilendiğini not etmek önemlidir. Pazar, gelişmiş torpido teknolojisinin izinsiz yayılmasını önlemek için düzenlemelere ve ihracat kontrol önlemlerine tabidir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Deniz Sınırı Anlaşmazlıklarındaki Artış, Büyüme Potansiyellerini Artırıyor

Paydaşlar, artan terörist faaliyetler ve ülkeler arasındaki anlaşmazlıkların torpido pazarının büyümesini artırmasını beklemektedir. Örnek vermek gerekirse, ABD, İngiltere, Fransa, Hindistan, Çin ve Avustralya cepheye öncülük edebilir. Hükümetler, denizaltılara, donanma gemilerine ve deniz helikopterlerine fon akıtarak deniz sınır güvenliklerini güçlendirmeye hazırlanıyor. Ayrıca, donanma gemilerinin satın alımındaki katlanarak artış, en son teknolojiye sahip deniz çözümlerinin penetrasyonunu teşvik etmede paha biçilmez bir rol oynayabilir. Sektör katılımcıları, önümüzdeki dönemde sektörün görünümünü ilerletmek için savunma bütçesinde sürekli bir artış öngörüyor.

Bununla birlikte, yaygın siber saldırılar ve denizaltılarda balistik füzelerin kullanılması pazarın büyümesini engelleyebilir.

Satın Almadan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/torpedo-market-101571

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika, Teknolojik Gelişmelere Odaklanan Bol Yatırımları Gözlemleyecek

Köklü oyuncular ve yeni kurulan şirketler, su altından fırlatılan ve su yüzeyinden fırlatılan platformlara olan talebin ardından yeni gemiler satın almak için fon akıtacak. Deniz altından fırlatılan platformların ayak izinin artmasıyla, ABD Donanması önümüzdeki birkaç yıl içinde teknolojik gelişmelere öncelik verebilir. Ağır sıklet torpido tedarikinin ABD ve Kanada genelinde kayda değer bir kazanıma sahne olacağını belirtmekte fayda var.

Asya Pasifik torpido pazar payı, Çin ve Hindistan’da artan savunma bütçesi sayesinde önemli bir oranda büyüyebilir. Bölge genelinde tırmanan anlaşmazlıkların ortasında, füzelerin satın alınması gözle görülür bir artışa tanık olacak. Denizaltıların ve gelişmiş gemilerin ayak izi, deniz güvenlik operasyonlarını düzene sokmak için ivme kazanacak.

Avrupa pazarının görünümü, gelişmiş donanma gemilerinde artan artış zeminine karşı, değerlendirme döneminde sağlam olmaya hazır. Ayrıca, önde gelen oyuncuların varlığı paydaşlar arasında güven uyandırmıştır. Yinelemek gerekirse, Rusya-Ukrayna çatışması, gelişmiş silah sistemleri talebine yol açarak ürün talebini hızlandırdı.

insansız su altı araçlarından (UUV’ler) ve diğer otonom platformlardan konuşlandırılabilen hafif ve minyatür torpidoların geliştirilmesine yönelik bir eğilim var. Bu ilerlemeler, su altı operasyonlarında daha esnek ve çeşitli uygulamalara olanak sağladığı için pazar için yeni fırsatlar yaratıyor.

Özel Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/torpedo-market-101571

Raporda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncular:

 • ASELSAN AŞ (Türkiye)
 • Atlas Electronics GmbH (Almanya)
 • BAE Systems PLC (İngiltere)
 • Bharat Dynamics Limited (Hindistan)
 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • Leonardo SPA (İtalya)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Donanma Grubu (Fransa)
 • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
 • Raytheon Technologies Corporation (ABD)
 • Rosoboronexport (Rusya)
 • Saab AB (İsveç)
 • Sechan Elektronik A.Ş. (ABD)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter