Uydu Tabanlı Büyütme Sistemi Pazarındaki Son Eğilimler, Pay, Boyut, Gelir, YBBO Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2030

 

Küresel uydu tabanlı büyütme sistemi pazar büyüklüğünün 2022’de 1,28 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. Pazarın 2023’te 1,54 milyar ABD dolarından 2030’da 2,13 milyar ABD dolarına çıkması ve tahmin edilen zaman diliminde %4,74’lük bir YBBO sergilemesi bekleniyor. Küresel pazardaki lider şirketler, sistem bütünlüğünü iyileştirmek için yeni ürünler geliştirmeye ve ileri teknolojileri benimsemeye odaklanıyor. Daha güvenilir ve doğru konumlandırma bilgileri elde etmek için çeşitli yer istasyonlarının ve birden çok uydunun artan kullanımı, pazarın ilerlemesini daha da artıracaktır. Bu bilgi, Fortune Business Insights’ın ” Uydu Tabanlı Büyütme Sistemi Pazarı, 2023-2030 ” başlıklı raporunda sağlanmaktadır .

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/satellite-based-augmentation-system-market-107490

Raporda Bahsedilen Kilit Oyuncuların Listesi:

  • Thales Grubu (Fransa)
  • Raytheon Technologies Corporation (ABD)
  • Airbus SE (Hollanda)
  • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
  • Northrop Grumman (ABD)
  • Leidos Holdings, Inc. (ABD)
  • Honeywell International Inc. (ABD)
  • L3Harris Technologies Inc. (ABD)
  • Universal Avionics Systems Corporation (ABD)
  • Grintex Hindistan Limited (Hindistan)

SBAS, öncelikle havacılık, denizcilik, arazi etütleri, hassas tarım ve son derece doğru ve güvenilir konumlandırma bilgileri gerektiren diğer uygulamalarda kullanılır. Sistem, genellikle birkaç metre içinde gelişmiş doğruluk ve navigasyon sinyallerindeki hataları veya anormallikleri tespit etmek için gelişmiş bütünlük sağlar. Bu, güvenlik, verimlilik ve üretkenlik için hassas konumlandırmanın gerekli olduğu endüstriler için çok önemlidir.

Hemen Teklif Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/satellite-based-augmentation-system-market-107490

Segmentler:

BDSBAS Segmenti, Çinli Özel Şirketlerin Artan Yatırımları Sayesinde Lider Olacak

Platform başına, pazar WAAS, EGNOS, BDSBAS ve diğerlerine bölünmüştür. Bunlar arasında, BDSBAS segmenti 2022’de pazara hakim oldu ve Çinli şirketlerin ve hükümetin artan yatırım faaliyetleri nedeniyle önemli ölçüde büyümesi muhtemel. Geespace ve Weilai Daohang gibi Çinli girişimler, artan tüketici talebini karşılamak için GNSS’yi geliştiren uydu takımyıldızları üretmeye odaklanıyor.

SBAS pazarı, çeşitli sektörlerde doğru ve güvenilir navigasyon sistemlerine yönelik artan talep nedeniyle son yıllarda önemli bir büyüme yaşıyor. Pazarın büyümesini sağlayan faktörler arasında hava yolculuğunun genişlemesi, deniz ticaretinin büyümesi, hassas tarım teknolojilerine olan ihtiyaç ve otonom araçların artan şekilde benimsenmesi yer alıyor.

Rapor Kapsamı:

Rapor, pazarın büyümesine yardımcı olan itici güçler ve fırsatlar hakkında derinlemesine bilgi sağlar. Ayrıca sektör liderlerinin karşılaştığı zorluklar ve tehditler tartışılmakta ve bunların üstesinden gelmek için alınabilecek önlemler önerilmektedir. Kilit oyuncular, ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar gibi üstlendikleri stratejik kararlarla birlikte listelenir. COVID-19’un küresel pazar büyümesi ve değerlemesi üzerindeki etkisi de analiz edilmektedir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/ask-for-customization/satellite-based-augmentation-system-market-107490

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Pazar Büyümesini Yönlendirmek İçin Havacılık Operasyonları Sırasında Artan Güvenilirlik ve Doğruluk için Artan Talep

Havacılık endüstrisi, uçuş planlaması, hava trafik kontrolü ve navigasyon için büyük ölçüde GPS teknolojisine güvenmektedir. GPS ile ilgili herhangi bir aksaklık veya teknik sorun, küresel pazar üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir. Uydu tabanlı güçlendirme sistemi, GPS alıcılarına düzeltme bilgileri ve ek navigasyon verileri sağlayarak GPS sinyallerindeki girişimin azaltılmasına yardımcı olur. Bu, sinyal blokajları veya parazitleri olan alanlarda GPS’in güvenilirliğini ve doğruluğunu artırır. Ayrıca sahteciliğe karşı koruma sağlar, siber güvenlik sağlar ve hizmetin sürekliliğini sağlar. Bu avantajlar, uydu tabanlı büyütme sistemi pazar büyümesini artıracaktır.

Öte yandan, tedarik zinciri bozuklukları, vasıflı işgücü eksikliği ve hammadde kıtlığı pazarın büyümesini engelleyecektir.

Bölgesel Görüşler:

Kuzey Amerika, WAAS Sistem Geliştirme için Artan Ar-Ge Harcamalarının Desteğiyle Hakim Olacak

Kuzey Amerika, WAAS sistemi geliştirmeye yönelik artan Ar-Ge harcamaları sayesinde 2021’de küresel pazara hakim oldu. Ek olarak, Eylül 2022’de Federal Havacılık İdaresi (FAA), Raytheon Intelligence ile FAA’nın Geniş Alan Büyütme Sistemine veya WAAS’a 10 yıl boyunca Çift Frekans Operasyonu (DFO) yükseltmesi sağlaması için bir sözleşme imzaladı.

SBAS EGNOS’a olan talebe katkıda bulunacak ve böylece pazarın çoğalmasına yardımcı olacak, çalışma süresi boyunca artan sabit uydu fırlatmaları nedeniyle Avrupa pazarının tahmin süresi boyunca önemli ölçüde büyümesi öngörülmektedir.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/satellite-based-augmentation-system-market-107490

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi, Baner,

Mahalunge Yolu, Baner, Pune – 411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD : +1 424 253 0390

Birleşik Krallık : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Bizi Takip Edin: LinkedInFacebook  | twitter