Uzay Fırlatma Hizmetleri Pazar Eğilimleri, Büyüme, Boyut, Segmentasyon, Gelecek Talepler, En Son Yenilikler, 2029’a Kadar Bölgesel Tahmin

 

Küresel uzay fırlatma hizmetleri pazar büyüklüğü 2021’de 12,42 milyar ABD dolarıydı ve 2022’de 31,90 milyar ABD dolarına ulaştı. Pazarın, tahmin dönemi boyunca %12,25’lik bir YBBO sergileyerek 2029’da 38,34 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Uzay sektöründe 3D baskının artan benimsenmesi ve 3D baskılı roket motorlarının hızlı modernizasyonu, pazarın büyümesini destekliyor. Fortune Business Insights ™ bu bilgiyi ” Uzay Fırlatma Hizmetleri Pazarı, 2022-2029″ başlıklı raporunda sunmaktadır .

Ücretsiz Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/space-launch-services-market-101931

segmentasyon

Yüke göre, pazar uydu, stratolit, kargo, insan uzay aracı ve test sondaları olarak bölümlere ayrılmıştır. Yörünge tipine göre, GEO, LEO ve MEO’nun ötesinde GEO olarak sınıflandırılır. Fırlatma platformuna göre kara, hava ve deniz olarak sınıflandırılır. Araç tipine göre, orta-ağır kaldırmalı fırlatma aracı ve küçük kaldırmalı fırlatma aracı olarak ikiye ayrılır. Son kullanıcıya göre, ticari ve askeri ve devlete ayrılmıştır. Coğrafi olarak, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı’na bölünmüştür.

Uzay fırlatma hizmetleri pazarı, hem yerleşik oyuncular hem de sözleşmeler ve müşteriler için rekabet eden yeni oyuncularla oldukça rekabetçi. NASA, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Roscosmos gibi devlet uzay kurumları, büyük yüklerin fırlatılmasında ve karmaşık görevlerin yürütülmesinde önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Aynı zamanda, özel şirketler geniş bir müşteri yelpazesine ticari lansman hizmetleri sunarak pazarda giderek daha büyük bir pay almaktadır.

Satın Almadan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/space-launch-services-market-101931

Bölgesel Bilgiler

Hükümetler Tarafından Bütçelerin Kuzey Amerika’da Pazar İlerlemesini Desteklemek İçin Tahsis Edilmesi

Kuzey Amerika’nın hükümetler tarafından tahsis edilen bütçeler nedeniyle uzay fırlatma hizmetleri pazar payına hakim olması bekleniyor. 2021’deki pazar büyüklüğü 2021’de 4,84 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti ve önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Ayrıca SpaceX, Lockheed Martin, Blue Origin ve United Launch Alliance gibi büyük oyuncuların varlığının endüstri büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Asya Pasifik’te gözetleme, uydular, iletişim ve telekomünikasyona yönelik güçlü talep, uzay fırlatma hizmetlerinin benimsenmesini artırabilir. Bu faktörler, endüstrinin önümüzdeki yıllarda ilerlemesini sağlayabilir.

Avrupa’da, ileri teknolojiye yönelik artan talebin uzaya fırlatma hizmetlerinin benimsenmesini artırması bekleniyor. Ayrıca, Avrupa uzay ajansının yükselen sözleşmelerinin endüstrinin ilerlemesini artırması bekleniyor.

Rekabetçi Manzara

Tanınmış Oyuncular, Marka İmajını Geliştirmek İçin Uzay Lansmanlarına Katılıyor

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen firmalar, marka imajlarını güçlendirmek için uzay lansmanlarına katılıyor. Örneğin Lockheed, Advanced Extremely High Frequency (AEHF-6) uydusunu geliştirdi ve Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonu, Florida, ABD’den fırlattı. Uydu, Haziran 2020’de United Launch Alliance Atlas V 551’den ayrıldı. satışlarını artırmak ve marka imajını güçlendirmek. Ayrıca, ortaklıkların, birleşmelerin, satın almaların ve genişlemelerin benimsenmesinin pazar konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Özel Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/space-launch-services-market-101931

Raporda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi

 • Antrix Corporation Limited (Hindistan)
 • ArianeGroup SAS (Fransa)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Çin Seddi Sanayi Şirketi (Çin)
 • United Launch Alliance (ULA) (ABD)
 • Uluslararası Uzay Hizmetleri (ABD)
 • Space Exploration Technologies Corp. (Space X) (ABD)
 • Mitsubishi Ağır Sanayi, LTD. (Japonya)
 • Northrop Grumman Systems Corporation (ABD)
 • Eurockot Lansman Hizmet Sağlayıcısı (Almanya)
 • Blue Origin Enterprises, LP (ABD)
 • Uzay Uçuşu Endüstrileri (ABD)

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter