Yeniden Kullanılabilir Fırlatma Aracı Pazarı Kilit Liderler Analiz, Segmentasyon, Büyüme, Gelecek Eğilimler, Talepler 2030

 

Küresel yeniden kullanılabilir fırlatma aracı pazar büyüklüğünün 2022’de 1,61 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. Pazarın 2023’te 1,94 milyar ABD dolarından 2030’da %15,77’lik bir YBBO sergileyerek 5,41 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Yeniden Kullanılabilir Fırlatma Araçları (RLV’ler), uydunun yörüngeye gönderilmesini takiben kısmen veya tamamen roket aşaması kurtarmasını sağlayan uzay fırlatma sistemleridir. Bir RLV, kullanılmış hayati sistemleri ve bileşenleri geri kazanarak tek aşamalı ve çok aşamalı uydu fırlatmalarının maliyetini düşürmeyi amaçlar.

Yeniden kullanılabilir fırlatma aracı (RLV) pazarı, uzay görevleri için birçok kez yeniden kullanılabilen roketlerin veya uzay araçlarının geliştirilmesi, üretimi ve işletilmesi ile ilgili sektörü ifade eder. Geleneksel fırlatma araçları tipik olarak harcanabilir, yani yalnızca bir kez kullanılırlar ve her görevden sonra atılırlar. Buna karşılık, yeniden kullanılabilir fırlatma araçları, bozulmadan Dünya’ya dönecek ve sonraki görevler için yenilenecek ve böylece uzaya erişim maliyetini azaltacak şekilde tasarlanmıştır.

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/reusable-launch-vehicle-market-106803

Raporda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi

 • ArianeGroup (Fransa)
 • Blue Origin LLC (ABD)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) (ABD)
 • Roket Laboratuvarları ABD (ABD)
 • Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX) (ABD)
 • Boeing Şirketi (ABD)
 • Uzay Gemisi Şirketi (ABD)
 • United Launch Alliance (ULA) (ABD)
 • Avrupa Uzay Ajansı (Fransa)
 • Hindistan Uzay Araştırma Organizasyonu (Hindistan)
 • İsrail Uzay Ajansı (İsrail)
 • İtalyan Uzay Ajansı (İtalya)

Şimdi Satın Al: Yeniden Kullanılabilir Fırlatma Aracı Pazar Raporu

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/106803

Segmentler:

Segment Büyümesini İtmek İçin Alçak Dünya Yörüngesinde Birkaç Uydunun Beklenen Lansmanı

Yörünge tipine göre, pazar Jeosenkronize Transfer Yörüngesi (GTO), Alçak Dünya Yörüngesi (LEO) ve diğerlerine ayrılmıştır. Küçük uyduların ve yörüngeye fırlatılan yer gözlem uydularının sayısı arttı ve 2019 yılında LEO sektörü pazarın %62,33’ünü oluşturdu. Ayrıca, tahmin süresi boyunca bu kategorinin hızla büyüyeceği tahmin edilmektedir. SpaceX Starlink, önümüzdeki beş yıl içinde 12.000 geniş bant uyduyu alçak dünya yörüngesine fırlatmayı planlıyor.

Pazar Genişlemesini Yönlendirmek İçin Yüksek Yüklü Roketlerin Artan Kullanımı

Taşıma kapasitesine göre, pazar 5.000 kg’a kadar, 5.000 ila 10.000 kg ve 10.000 kg’ın üzerinde olarak sınıflandırılır.

10.000 kg’ın üzerindeki segment, yüksek yük kapasiteli roketlerin artan kullanımı ve SpaceX ve diğer kuruluşlar tarafından çok sayıda uzay programı nedeniyle pazarı yönetecek. Ek olarak, önde gelen oyuncuların artan yatırım faaliyetleri, pazar genişlemesini hızlandırmak için itici güç görevi görüyor.

Rapor Kapsamı:

Rapor şunları sunar: 

 • Pazar için başlıca büyüme faktörleri, kısıtlayıcı faktörler, fırsatlar ve potansiyel zorluklar. 
 • Bölgesel gelişmelere ilişkin kapsamlı bilgiler. 
 • Büyük endüstri oyuncularının listesi. 
 • Piyasa oyuncuları tarafından benimsenen temel stratejiler. 
 • En son endüstri gelişmeleri arasında ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar yer alır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/reusable-launch-vehicle-market-106803

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Pazarı Yönlendirmek İçin Uzay Sektöründe Ar-Ge’ye Devlet Yatırımları

Hükümetin start-up’lara ve araştırma ve geliştirmeye yaptığı yatırımlar, sosyal etkileri ele almanın ve ithalattan muaf olmanın bir yolu olarak görülüyor ve uzay da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda dünya çapında bir sağlayıcı olmayı amaçlıyor. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, risk sermayesi sektörlerinin gelişiminin ABD’dekiler kadar iyi olmadığını ve bu nedenle bol miktarda Risk Sermayesi (VC) fonu almadığını kabul etti.  

Aksine, internet ve istihbarat sağlayan uydular ve uzayda uzun süredir devam eden uluslararası ilişkiler, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi nedeniyle hızla değişiyor ve bu da yeniden kullanılabilir fırlatma aracı pazarının büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Bilgiler

Uzay Keşif Operasyonları Nedeniyle Pazara Kuzey Amerika Hakim

2022’de Kuzey Amerika, 0,98 milyar ABD doları değerinde yeniden kullanılabilir fırlatma aracı pazar payına hakim oldu. Hükümetin uzay araştırma operasyonları için fon tahsisi ve farklı uzay görevlerinin sayısındaki artış, artan pazar payının nedenleridir. Ek olarak, NASA’ya 2021 mali yılında çeşitli uzay görevleri ve operasyonları için ABD Kongresi tarafından 23 milyon ABD doları verildi. Ayrıca pazar, Moog Inc. (ABD), Ball Corporation (ABD), Busek Co. Inc. (ABD), Cobham Limited (ABD), Blue Origin (ABD) ve SpaceX gibi büyük oyuncuların varlığıyla hareket etmektedir . (BİZ).

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/reusable-launch-vehicle-market-106803

Anahtar Sektör Geliştirme:

Aralık 2021’de – United Launch Alliance (ULA), Atlas V roketi için bileşen tedarik etmek üzere Wichita, Kan. merkezli Maynard Inc. ile bir sözleşme imzaladı. Atlas V roketi, ABD ordusu, NASA ve ticari müşteriler için 90 faydalı yükü başarıyla fırlattı.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

LinkedIn   Facebook   Twitter