Organik Gübre Pazarı Eğilimleri, Büyüme, Pay, Büyüklük ve Tahmin Araştırma Raporu 2030

Fortune Business Insights™’ın “Organik Gübreler Pazar Büyüklüğü, Payı ve Payı” başlıklı raporunda, küresel organik gübre pazar boyutunun, dünya çapında yenilikçi organik çiftçilik girişimlerinin topladığı artan ilgi ve finansman nedeniyle dikkate değer bir büyüme yörüngesi sergilemesi öngörülüyor. Sektör Analizi, Kaynağa Göre (Hayvansal Köken, Bitkisel Köken), Biçime Göre (Kuru, Sıvı), Mahsul Türüne Göre (Tahıllar, Bakliyat ve Yağlı Tohumlar, Meyve ve Sebzeler, Çim ve Süs Bitkileri) ve Bölgesel Tahmin, 2023-2030”. Organik tarım, sentetik gübreler ve böcek ilaçlarının ürettiği zararlı çevresel etkilerin aksine, doğal olarak türetilen tarımsal girdilerin sunduğu geniş, uzun süreli faydalar nedeniyle dünyanın ilgisini çekmiştir. Gelişmekte olan bu alan tarafından yaratılan muazzam fırsatlar, organik gübrelerde uzmanlaşmış birkaç girişimin doğmasına neden oldu. Daha da önemlisi, bu kuruluşlar, değer yatırımı yapan endüstri liderleri ve risk sermayedarları tarafından tanınmaktadır. Örneğin, Nisan 2020’de, bezelye ve mercimek kabuğu atıklarından gübre üreten Vancouver merkezli bir şirket olan Lucent Plant BioSciences, Protein Industries Canada’dan 1,3 milyon CAD’lık bir finansman ve başka bir konsorsiyumdan 1,7 milyon CAD’lık ek bir fon aldı. şirketler. Hindistan’da FIB-SOL Technologies,

COVID-19 salgını, dünya çapında endüstrileri ve işletmeleri etkileyen ekonomik faaliyetlerde ciddi bir daralmaya yol açtı. Karantinaların ve sosyal mesafe önlemlerinin uygulanması, yakın bir ekonomik durgunlukla ilgili korkuları artırdı. Tedarik zinciri ağları kesintiye uğradı ve küresel olarak mal ve hizmetlere olan talebi aşağı çekti. Hükümetler, bu salgının neden olduğu zararı azaltmak için çeşitli çabalar sarf ediyor, ancak belirsizlik yaygın olmaya devam ediyor. Fortune Business Insights™’ta, işletmenizi bu krizin diğer tarafında galip çıkmak için gerekli istihbaratla donatmak amacıyla sürekli olarak çeşitli pazarlarda kapsamlı araştırma raporları geliştirmeye çalışıyoruz.

Raporun Öne Çıkan Özellikleri:

 • Pazarın büyümesini yönlendiren, sınırlayan ve şekillendiren faktörlere ilişkin somut içgörüler;
 • Kilit pazar segmentlerinin derinlemesine analizi;
 • Piyasayı etkileyen bölgesel gelişmelerin derinlemesine incelenmesi; Ve
 • Anahtar piyasa oyuncularının ve stratejilerinin ayrıntılı profilleme ve dikkatli değerlendirmesi.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/organic-fertilizers-market-103211

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Desteklemek için Sürdürülebilir Tarım Uygulamalarının Teşvikinin Arttırılması

Organik gübre pazarındaki büyüme, ulusal hükümetler ve uluslararası kuruluşlar tarafından sürdürülebilir tarımın agresif tanıtımından yararlanmaya hazırlanıyor. Örneğin, Mart 2020’de Kanada Tarım Bakanı, Federal Hükümetin Kanada Tarımsal Gıda Sürdürülebilirlik Girişimi’ni geliştirmek için Kanada Tarım Federasyonu’na 560.000 CAD yatırım yapacağını duyurdu. Proje, sürdürülebilir tarım yöntemlerini tartışmak ve benimsemek için tarım tedarik zincirindeki paydaşlara sağlamayı amaçlamaktadır. Küresel düzeyde, Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) gibi kuruluşlar, özellikle az gelişmiş ekonomilerde çiftçiliği daha sürdürülebilir hale getirmek için hayati çabalar sarf ediyor. Örneğin Ekim 2020’de, FAO, sürdürülebilir toprak yönetiminde çiftçi becerilerini geliştirmek için Toprak Doktorları Programını başlatmak üzere Rusya merkezli PhosAgro ile işbirliği yaptı. Program ayrıca Orta Doğu, Latin Amerika ve Afrika’da toprak laboratuvarları kurmayı da hedefliyor. Organik gübreler, yalnızca toprak sağlığını iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda sürekli artan küresel nüfusu beslemek için gerekli olacak çiftlik verimini de artırabileceklerinden, dünya genelinde sürdürülebilir tarımın ilerlemesinde en kritik bileşenlerden biri olacaktır.     

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Pazarını İlerlemek İçin Organik Gıdaya Yönelik Artan Talep

Bölgede hızla artan organik gıda ürünleri talebi nedeniyle Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda organik gübre pazar payında lider olması bekleniyor. Bu, tüketiciler arasında kimyasal gübrelerin ve böcek ilaçlarının insan sağlığı ve çevre üzerindeki zararlı etkileri konusunda artan bilincin bir sonucu olmuştur. Ayrıca, organik gübrelerin maliyet etkinliği, onları çiftçiler için sentetik gübrelere göre çekici bir alternatif haline getiriyor ve bu da bölgesel pazar büyümesini destekliyor.

Avrupa’da, pazar, Avrupa Birliği (AB) tarafından sürdürülebilir çiftçilik uygulamalarının agresif bir şekilde teşvik edilmesi nedeniyle mükemmel beklentilere sahip olacak. Asya Pasifik’te ise Hindistan, Çin, Vietnam ve Bangladeş’te organik tarım yapılan alanların genişletilmesi bu pazarın büyümesi için gerekli koşulları oluşturacaktır.

Rekabetçi Manzara

Önde Gelen Oyuncular İçin Temel Büyüme Stratejisi Olacak Coğrafi Genişleme

Bu pazarın, özellikle gelişmiş ekonomilerde sunduğu büyüme beklentileri, bu pazardaki kilit oyuncuların genişleme stratejilerini besliyor. Bu şirketler, farklı coğrafyalarda birleşme ve satın almalar ve bölgesel kuruluşlarla işbirlikleri ve ortaklıklar yoluyla faaliyetlerini kurmaktadır.

Sektörel Gelişmeler:

 • Mart 2019:  Italpollina SpA, organik mekanizmalar yoluyla bitki sağlığının korunmasında uzman olan Florida merkezli Horticulture Alliance’ı satın almak için bir anlaşma imzaladı. Devralma, Italpollina’nın Kuzey Amerika’daki organik gübre üretim ve dağıtımını güçlendirmesini sağlayacak.
 • Şubat 2019:  Atıktan enerji üreten şirket BioStar Organics, Washington’da yeni bir organik gübre fabrikasının açılışını yaptı. Bu tesisin açılmasının ardındaki amaç, şirketin amiral gemisi SuperSix organik sıvı gübresinden yıllık olarak büyük miktarlarda üretmektir.

Özel Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/organic-fertilizers-market-103211

Organik Gübre Piyasası Raporunda Kapsanan Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Doğa Güvenli
 • BioStar Sistemleri, LLC
 • Mükemmel Karışım, LLC
 • Italpollina SpA 
 • Krishak Bharti Kooperatif Limited Şirketi 
 • Coromandel International Limited
 • Tata Kimyasallar Limited
 • AgroCare Kanada, Inc. 
 • Sustane Doğal Gübre A.Ş.  
 • ILSA SpA
 • Ortabatı BioAg  
 • Ulusal Gübreler Limited Şirketi
 • Scotts Miracle-Gro Şirketi

İlgili Yazıları Oku

synkretic.mn.co/posts/38789092?utm_source=manual

bipolarjungle.mn.co/posts/38789100?utm_source=manual

thegameoflife-de.mn.co/posts/38789205?utm_source=manual

network-66643.mn.co/posts/38789213?utm_source=manual

smush-Please.mn.co/posts/38789284?utm_source=manual

spider-web.mn.co/posts/38789290?utm_source=manual

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter