Çiçek Tohumu Pazar Büyüklüğü, Payı, Arzı, Talep, Segmentleri ve Tahmini 2030

Küresel çiçek tohumu pazarının, geleneksel çiçeklere olan talebin artması ve dünya çapında kapalı alanda çiftçiliğe yönelik artan eğilimin de desteğiyle önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Fortune Business Insights, bu bilgiyi “Çiçek Tohumu Pazar Büyüklüğü, Payı ve Endüstri Analizi, Özelliğe Göre (Hibrit, Açık Tozlaşan Çeşitler), Uygulamaya Göre (Açık Tarla, Korumalı Yetiştirme) ve Bölgesel Tahmin” başlıklı yakında yayınlanacak raporunda yayınladı2023-2030.”

Büyümeyi Kısıtlamak İçin COVID-19’un Ortasında Festivaller ve Etkinliklerin Askıya Alınması

COVİD-19 salgını ekonominin birçok sektörünü olumsuz etkiledi. Bunların arasında, dünya çapındaki devlet kurumlarının geleneksel şenlikleri ve etkinlikleri askıya almak için uyguladığı katı düzenlemeler nedeniyle çiçeklere olan talep büyük ölçüde azaldı. Bu durumun pazar büyümesini bir dereceye kadar sınırlaması muhtemel. Ancak hükümetin küresel salgın riskini azaltmaya yönelik destekleyici çabalarının, uzun vadede pazarın büyümesi açısından iyiye işaret olması bekleniyor.

Tarımsal işletmeye olan talep, artan standartlar ve yüksek kar marjlarının yanı sıra, insanlar arasında çevre dostu bir atmosferde yaşama bilincinin artması gibi çeşitli faktörler nedeniyle her geçen gün artıyor. Bu faktörler dünya çapında gelişmiş çiçek tohumlarına olan talebin yüksek olmasına yol açmıştır.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/flower-seed-market-103207

Rapor Ne Sağlıyor?

Küresel çiçek tohumu pazarı raporu, pazarı etkileyecek temel faktörler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin derinlemesine bir analizini içeriyor. Buna ek olarak rapor, pazarın büyümesine katkı sağlayan farklı bölgeleri kapsayan bölgesel analize de önemli bilgiler veriyor. Ayrıca, önde gelen şirketlerin dahil olduğu rekabet ortamını ve yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları duyurmak, işbirliği yapmak ve tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesine katkıda bulunacak diğer şirketleri satın almak için onlar tarafından benimsenen stratejileri içerir. Ayrıca araştırma analisti, 2022 ile 2029 yılları arasında pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve sektör gelişmeleri hakkında bilgi edinmek için çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir.

İtici Faktörler

Büyümeyi Artırmak İçin Geleneksel Çiçeklere Artan Talep

Dünya çapında büyüyen geleneksel şenlik ve etkinliklerin, yenilikçi çiçek tohumu ürünlerine olan talebi artırması bekleniyor. Ampersand Travels Destination Weddings and Honeymoon raporunun verilerine göre dünya çapında her yıl yaklaşık 340.000 destinasyon düğünü yapılıyor. Bu durumun egzotik çiçeklere olan talebi, yenilikçi çiçek tohumu ürünlerinin daha fazla benimsenmesine yol açacak şekilde artırması muhtemeldir. Ek olarak, çevre dostu çevreleri tercih eden insanların kapalı alanda tarıma yönelik artan eğiliminin, önümüzdeki yıllarda küresel çiçek tohumu pazarını yönlendirmesi bekleniyor. 

Rapor Satın Almadan Önce Bilgi Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/flower-seed-market-103207

BÖLGESEL GÖRÜŞLER

Büyümeyi Desteklemek İçin Kuzey Amerika’da Taze Çiçeklere Yönelik Yüksek Talep

Tüm bölgeler arasında Kuzey Amerika’nın önemli bir büyüme sergilemesi ve tahmin dönemi boyunca küresel çiçek tohumu pazarında en yüksek konuma sahip olması bekleniyor. Bu durum, ABD gibi bölgedeki ülkelerde nişan, düğün ve parti gibi özel günleri kutlamak için taze çiçeklere olan yoğun talep gibi faktörlere bağlanabilir.

Asya-Pasifik pazarının, 2020 ve 2027 yılları arasında bölgede gelişmiş çiçek tohumlarına olan talebi artıran çiçekçiliğe artan ilginin desteğiyle ivme kazanması bekleniyor.

REKABETÇİ PEYZAJ

Endüstri Rekabetini Yoğunlaştırmak İçin Önemli Oyuncular Tarafından Ürün Lansmanları

Küresel çiçek tohumu pazarında, güçlü bir yer edinmek için yeni gelişmiş çiçek tohumu ürünlerinin tanıtımına odaklanan büyük şirketler arasında sağlıklı bir rekabet yaşanıyor. Buna ek olarak, ortaklık, tesis genişletme ve işbirliği gibi stratejilerin diğer önemli oyuncular tarafından benimsenmesinin tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesine olumlu katkı yapması muhtemeldir.

Endüstriyel gelişme:

 • Temmuz 2019 –  Birleşik Krallık merkezli çiçek tohumu sağlayıcısı Thompson & Morgan, Nasturtium Baby Deep ve Cosmos Apricot Lemonade gibi yeni tohum çeşitlerini tanıttı. Şirkete göre lansmanın küresel pazardaki konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/flower-seed-market-103207

Çiçek Tohumunda Küresel Pazarda Faaliyet Gösteren Firmaların Listesi:

 • Syngenta
 • Çiçek Çiçekleri
 • Harris Tohumları
 • Amerikan Tohumu
 • Batı Kıyısı Tohumları
 • Starke Ayres
 • Atılgan
 • Sakata Tohumu
 • TAKII TOHUMU
 • Limagrain
 • Diğerleri

İlgili Yazıları Oku

rollbol.com/posts/1692967

www.skreebee.com/post/237314_the-global-aquafeed-market-size-is-anticipated-to-reach-usd-85-17-billion-by-202.html

bumppy.com/tm/post/265636_the-global-aquafeed-market-size-is-anticipated-to-reach-usd-85-17-billion-by-202.html

biztime.com.vn/post/784779_the-global-aquafeed-market-size-is-anticipated-to-reach-usd-85-17-billion-by-202.html

www.dostally.com/post/171542_the-global-aquafeed-market-size-is-anticipated-to-reach-usd-85-17-billion-by-202.html

www.homify.co.uk/ideabooks/9484584/aquafeed-evolution-nourishing-the-world-s-aquatic-resources

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar