Kavun Tohumu Pazar Büyüklüğü, Eğilimler, Küresel Büyüme, İçgörüler ve Tahmin Araştırma Raporu 2030

Küresel kavun tohumu pazarının, kavun yetiştirmek için tutulan arazi sayısının artmasıyla ivme kazanması bekleniyor. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), kavun ve karpuz ekimi yapılan alanın 2021’de 4,29 milyon hektara, 2028’de ise 4,20 milyon hektara yükseldiğini açıkladı. Bu bilgi Fortune Business Insights™  tarafından yakında yapılacak bir çalışmada verilmektedir.  , başlıklı, ” Kavun Tohumu Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Özelliğe Göre (Hibrit, Konvansiyonel), Doğaya Göre (Organik, Konvansiyonel), Türe Göre (Karpuz, Kavun, Tatlı Kavun, Diğerleri (Fars, Crenshaw Kavunu ve Diğerleri) )) ve Bölgesel Tahmin, 2023-2030.” Çalışmada ayrıca tatlı özsu kavunu ve kavun ekimiyle ilişkili yüksek kar marjının kavun mahsulü tohumlarına olan talebi artıracağı belirtiliyor.

Dünya şu anda Kovid-19 salgınının patlak vermesi nedeniyle büyük bir ekonomik çalkantı ile karşı karşıya. Tedarik zincirlerini aksattı, hammadde fiyatlarını artırdı ve üretim süreçlerinin tamamen durmasıyla sonuçlandı. Bir aşı bulunmadıkça, insanların bu kadar önemli sorunlarla ne zaman karşı karşıya kalacağını kimse bilemez. Bu salgının ortasında satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak doğru araştırma raporları sunuyoruz.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/melon-crop-seed-market-103192

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • En büyük payı hangi kuruluşlar elde edecek?
 • Küresel pazarın tarihsel ve tahmini boyutları nelerdir?
 • COVİD-19 salgını önümüzdeki yıllarda piyasayı etkileyecek mi?
 • Kilit firmaların daha fazla gelir elde etmek için izlediği stratejiler nelerdir?

Sürücüler ve Sınırlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Hibrit Tohumlara Artan Talep

Optimum verim ve daha kaliteli meyvelere yönelik artan talep nedeniyle hibrit kavun mahsulü tohumlarına olan yüksek talebin,  önümüzdeki yıllarda kavun mahsulü tohumu pazarının büyümesine yol açması muhtemeldir. Ayrıca, verim ve kavun yetiştiriciliğindeki sürekli artış, gelişmiş ve yeni tohum çeşitlerinin kesintisiz olarak geliştirilmesini gerektirmektedir. Kavun tohumlarına yenilik getirmek amacıyla çeşitli firmalar araştırma-geliştirme faaliyetleri yürütmek için özel çaba harcıyor.

Ayrıca dünya çapında kavun ve karpuza olan yüksek talep, dünya çapında kavun üretiminin artmasına neden oluyor. Karpuz dünya çapında yetiştirilen en önemli ürünlerden biri olarak kabul edilmektedir. Ferahlatıcı etkisi, tatlı tadı ve aroması nedeniyle çok sevilir. Karpuzun faydalı özelliklerine ilişkin bilinçlendirme programlarının artması, kavun tohumlarına olan talebin artmasını sağlayacaktır. Ancak hükümet organları genetiği değiştirilmiş tohumların üretimine ilişkin katı yasalar dayatıyor ve bu da büyümeyi engelleyebiliyor. 

Bölgesel Analiz-

Asya Pasifik’te Büyümeyi Destekleyecek Organik Kavun Bitkilerinin Artan Üretimi

Coğrafi olarak Asya Pasifik’in yakın gelecekte kavun mahsulü tohumu pazarında önemli bir pay elde etmesi bekleniyor. Bu büyüme Hindistan ve Çin’de artan karpuz ve kavun üretimine bağlanabilir. Ayrıca organik kavun bitkisi tohumu ekiminin yapıldığı arazilerin, bu tür meyvelerden elde edilen yüksek kar marjı nedeniyle artması, bölgedeki büyümeyi destekleyecektir.

Kuzey Amerika’nın ise bu bölgede hibrit kavun tohumuna olan yüksek talep nedeniyle önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Ayrıca bölgede doğal, organik ve kimyasal içermeyen ürünlere yönelik farkındalığın artması da büyümeyi hızlandıracaktır. Bununla birlikte tüketicilerin organik meyvelere yönelmesinin talebi hızlandırması bekleniyor. Bölge aynı zamanda köklü bir tarım sektörüne de ev sahipliği yapıyor.

Rapor Satın Almadan Önce Bilgi Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/melon-crop-seed-market-103192

Rekabetçi Ortam-

Kilit Oyuncular, Anlaşmalar ve Ürün Lansmanları Yoluyla Konumlarını Güçlendirmeyi Amaçlıyor

Piyasada yer alan kilit şirketler, konumlarını güçlendirmek için ısrarla çabalıyor. Bunu yapmak için ya yeni kavun mahsulü tohumlarını tanıtıyorlar ya da ürün çeşitlerine daha fazla ürün dahil etmek için yeni anlaşmalar yapıyorlar. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

 • Ekim 2020 : İspanyol yetiştirme şirketi Intersemillas, portakal etli beyaz kavunu piyasaya sürdü ve meyveyi Kavun Portakal Eti kataloğuna ekledi. Kavun yerken yeni duygular yaşamak isteyen müşterilerimize yöneliktir. Şirket bu yeni kavunu genetik iyileştirmeler yoluyla geliştirdi.
 • Ekim 2018 : BASF, Bayer’in işletmelerini ve varlıklarını satın almak için bir anlaşma imzaladı. Buğday, tohum işleme ürünleri ve sebze tohumları işine yönelik Ar-Ge platformu olan xarvio adı verilen eksiksiz bir dijital tarım platformunu içerir.

Küresel pazarda faaliyet gösteren tüm kavun tohumu üreticilerinin listesi :

 • BASF SE
 • Yüksel Tohum A.S.
 • Bayer CropBilim
 • Sakata Tohum Şirketi
 • Origene Tohumları
 • Limagrain
 • Ahern Tohumları
 • Doğu-Batı Tohumu
 • Fito Tohumları
 • HaZera Tohumları
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

İlgili Yazıları Oku

makenix.com/post/62260_the-global-aquafeed-market-size-is-anticipated-to-reach-usd-85-17-billion-by-202.html

pastebin.com/nEVD4JZT

anotepad.com/notes/ysfimhr4

lifesspace.com/post/239746_the-global-aquafeed-market-size-is-anticipated-to-reach-usd-85-17-billion-by-202.html

kaalama.org/post/480730

penposh.com/posts/34335

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn  | Heyecan  | Bloglar