Neem Bazlı Gübreler Pazar Büyümesi, Eğilimler, Gelir, Payı ve Talepler Araştırma Raporu 2030

Fortune Business Insights™’ın “Neem Bazlı Gübre Pazar Büyüklüğü , Payı ve Payı” başlıklı raporunda, küresel neem bazlı gübre pazarının büyüklüğünün, doğal kaynaklardan elde edilen tarım girdilerinin sunduğu geniş kapsamlı avantajlar nedeniyle önemli ölçüde genişlemeye hazır olduğu belirtiliyor. Endüstri Analizi, Formülasyona Göre (Kuru, Sıvı), Uygulamaya Göre (Hububat, Yağlı Tohumlar ve Bakliyat, Meyve ve Sebzeler, Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2023-2030”. Biyo bazlı gübreler ve pestisitler, kimyasal veya sentetik muadillerine kıyasla çok sayıda fayda sunar. Örneğin, neem kekleri, içine sarılmış gübreler daha uzun süre dayandığından, bir sonraki mahsul döngüsü başlayana kadar besin maddelerini serbest bıraktığından ve böylece yeni gübrelerin sık sık kullanılmasının maliyetini azalttığından, oldukça uygun maliyetlidir. Ayrıca, neem bazlı veya neem kaplı gübreler, büyük miktarda makro ve mikro besin sağladıklarından toprak sağlığını iyileştirir ve bunlar aynı zamanda toprak verimliliğinin arttırılmasında da önemli bir rol oynar. En önemlisi, bu gübreler, bitkileri nematodlardan ve diğer bitki patojenlerinden koruyan nortriterpenoidler ve izoprenoidler içerir. Neem bazlı gübrelerin her şeyi kapsayan faydaları, çiftçiler ve tarımcılar arasında artan popülaritesinin temel nedenleridir.

COVİD-19 salgınının patlak vermesi, ulusal ekonomilerin ileriye doğru ilerleyişini sekteye uğrattı ve işletmeler arasında yaygın belirsizlik ve endişeye yol açtı. Dünya çapında hükümetler bu krizden çıkmak için acil adımlar atıyor. Özel sektör kuruluşları da bu zor zamanlarda hayatta kalabilmek için alternatifler arıyor. Fortune Business Insights™ olarak, bu krize karşı mücadelenize yardımcı olmak amacıyla pazar bilgileri elde etmek ve sizi güncel bilgilerle donatmak için yoğun çaba harcıyoruz. Pazar araştırması alanındaki uzmanlığımıza ve deneyimimize dayanarak kesin pazar raporları sunuyoruz.

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

 • Piyasadaki yaklaşan trendler ve beklentiler hakkında dikkatli tahminler;
 • Pazarın bölgesel dinamiklerine yönelik uygulanabilir araştırmalar;
 • Piyasayı yönlendiren ve kısıtlayan faktörlerin somut analizi; Ve
 • Anahtar pazar oyuncularının ve onların baskın stratejilerinin kapsamlı profilinin çıkarılması ve incelenmesi.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/neem-base-fertilizers-market-103210

Sürüş faktörü

Neem Gübrelerinin Stoke Büyümesi İçin Hükümet Baskısı

Neem bazlı gübreler, neem ağacının toprağa özgü olduğu ve kaliteli mahsul ihtiyacının çok fazla olduğu Hindistan gibi ülkelerde hükümetler tarafından agresif bir şekilde teşvik ediliyor. Örneğin 2015 yılında devlete ait Gujarat Narmada Vadisi Gübreler ve Kimyasallar (GNFC), organik neem keki gübresi ve neem yağının geriye dönük entegrasyonu ve üretimi için bir proje başlattı. Girişim, Hindistan Merkezi Hükümeti’nin 2014-15’te üre gübreleri ve böcek ilaçlarının %100 neem kaplamasını zorunlu hale getirmesiyle daha da güçlendi. Daha yakın bir zamanda Temmuz 2020’de, Hindistan Çiftçi Gübre Kooperatifi Limited (IFFCO), yağı alınmış neem keki gübresinden elde edilen bir tür organik gübre olan Neem Kek’i piyasaya sürdü. Birkaç Hintli girişim, gelişmiş dünyada da neem bazlı tarımsal girdileri pazarlıyor. Örneğin, NimTree Organics, Purdue Üniversitesi mezunu bir kişi tarafından 2016 yılında kurulan ABD merkezli bir girişim, ABD’de neem bazlı organik gübre ve böcek ilaçlarını pazarlayıp satıyor. Neem ağacı tarım ürünlerinin aktif tanıtımı, böylece neem bazlı gübre pazarının büyümesini artıracaktır.

Bölgesel Analizler

Asya Pasifik’te Pazar Büyümesine Yardımcı Olacak Uygun İklim Koşulları

Bölgeler arasında Asya Pasifik, özellikle Hindistan’da neem ağacının büyümesine elverişli iklim koşulları nedeniyle önümüzdeki yıllarda neem bazlı gübre pazar payına hakim olacak. Ayrıca bölgede neem kaplı gübrelerin üretimi ve dağıtımına yönelik destekleyici hükümet politikaları da bölgesel pazarın büyümesini destekleyecektir.

Kuzey Amerika’da büyümeyi teşvik edecek temel faktörler, kimyasal gübrelerin zararlı etkileri konusunda farkındalığın artması ve doğal kaynaklı gıda ürünlerine olan talebin artması olacak. Ayrıca, gıda ve tarıma dayalı şirketlerin biyo bazlı tarımsal girdilere artan yatırımları da Kuzey Amerika’daki pazarın genişlemesini hızlandıracak gibi görünüyor.

Rapor Satın Almadan Önce Bilgi Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/neem-base-fertilizers-market-103210

Rekabetçi Ortam

Gelişmekte Olan Ekonomilerde Genişleme Stratejilerini Uygulamak İçin Kilit Oyuncular

Bu pazarın önde gelen oyuncuları, gelişmekte olan ekonomilerin bölgesel pazarlarındaki operasyonlarını genişletmek ve ayak izlerini derinleştirmek için stratejiler benimsiyor ve uyguluyor. Bu ülkeler, ağırlıklı olarak tarıma bağımlı olmaları ve ulusal hükümetlerinin tarımsal verimliliği artırmak ve gıda güvenliğini sağlamak için programlar ve politikalar başlatması nedeniyle bu pazardaki kilit oyuncular için kazançlı fırsatlar sunuyor.

Endüstri Gelişimi:

 • Ocak 2020:  Hindistan Birliği Kimyasallar ve Gübre Bakanlığı, Hindustan Urvarak ve Rasayan Limited’in (HURL) Sona Ugle markası olan APNA UREA’yı piyasaya sürdü. Bu girişimin amacı Hindistan’ı üre üretiminde kendine yeterli hale getirmek ve neem bazlı gübre üretimini artırmaktır.

Neem Bazlı Gübre Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • GreeNeem
 • Nikita Tarım Endüstrileri
 • Fortune Biyoteknoloji
 • PJ Margo  
 • Agro Ekstraktlar Sınırlı
 • Trifolio-M GmbH
 • Ozon Biyoteknolojisi
 • Neeming Avustralya Pvt Ltd
 • Kimlik Siperliği
 • Parker Hindistan Grubu Pvt. Ltd.

İlgili Yazıları Oku

trackthattravel.com/travelblog/85154

kuntal.org/kuntal/blog/view/152800/aquafeed-evolution-nourishing-the-worlds-aquatic-resources

nboxoffice.com/aquafeed-evolution-nourishing-the-worlds-aquatic-resources/

facelore.com/post/60354_the-global-aquafeed-market-size-is-anticipated-to-reach-usd-85-17-billion-by-202.html

www.globhy.com/post/109494_the-global-aquafeed-market-size-is-anticipated-to-reach-usd-85-17-billion-by-202.html

demo.sngine.com/posts/342415

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analiz sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işletmelerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler üretiyoruz. Amacımız onları, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter