Mikro Sulama Sistemleri Pazar Büyümesi, Büyüklüğü, Payı, Talep, Trendler ve 2028’e Kadar Tahminler

Küresel mikro sulama sistemleri pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 12,40 milyar ABD doları rakamına ulaşması beklenirken, tahmin döneminde %6,92’lik umut verici bir CAGR sergileniyor. Fortune Business Insights tarafından hazırlanan “Mikro Sulama Sistemleri Pazar Büyüklüğü, Payı ve Sektör Analizi, Türe Göre (Damla Sulama ve Yağmurlama Sulama), Mahsul Türü (Tarla Bitkileri, Meyve Bahçesi Bitkileri, Peyzaj ve Çim ve Diğerleri), Uygulama” başlıklı rapora göre (Tarım ve Sanayi) ve Bölgesel Tahmin, 2023 – 2028.” Kaliteli mahsul üretmek için ileri tekniklerin kullanımının artması ve destekleyici hükümet politikaları, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi için itici faktörler olacaktır.

COVİD-19’un ortaya çıkışı dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığının farkındayız. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerin ve çeşitli şirketlerin artan desteği, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler zor durumda, bazıları ise gelişiyor. Genel olarak bakıldığında hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

İşletmenizin COVID-19 salgını sırasında ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Tecrübemize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için size koronavirüs salgınının sektörler genelindeki etki analizini sunacağız.

Örnek Rapor İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/micro-irrigation-system-market-102839

Mikro sulama tekniği, diğer geleneksel sulama tekniklerine göre daha az basınç ve su akışı gerektiren bir sulama yöntemi türüdür. Aynı zamanda lokal sulama, düşük akışlı sulama, damlama sulama ve düşük hacimli sulama olarak da bilinir. Yeterli miktarda su ve besin maddesi gerektiren bilimsel bir yöntemin yanı sıra bu tür sulama, daha kaliteli ve fazla ürün verir. Ayrıca, yüksek oranda alkalileşme ve tuzlanma nedeniyle düşük kaliteli ürüne sahip olan araziler için en uygunudur. Mikro sulama, damla sulama ve yağmurlama sulama gibi iki tür tekniği içerir.

Piyasa Raporu Neleri İçerir?

Piyasa raporu, tahmin dönemi boyunca pazarın karşılaşacağı faktörler, zorluklar, fırsatlar ve kısıtlamalar gibi büyüme parametreleri hakkında ayrıntılı bilgi içerir. Ayrıca pazarda mevcut olan bölgesel demografi hakkında niteliksel ve niceliksel ayrıntılar sağlar. Ayrıca rekabet ortamı, piyasada hızla çoğalan şirketlere ilişkin derinlemesine bilgileri ve 2020 ile 2027 yılları arasında pazarda varlık kazanmak için benimsedikleri birleşme ve satın almalar, ürün lansmanları ve işbirlikleri gibi stratejileri içermektedir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Piyasayı Yönlendirmek İçin COVID-19 Tehdidi Ortasında Mikro Sulama Kapsamında Büyük Ölçekli Arazi Edinimi

Su kaynaklarının tükenmesi ve kaliteli mahsullere olan talebin artmasıyla birlikte yetiştiriciler dünya çapında mikro sulama yapılabilecek daha fazla alan ekliyor. Kolay mekanizasyon ve geniş ürün yelpazesinde yetiştirmede verimlilik gibi faktörler, tekniğin ticari mülk sahipleri tarafından kabul edilmesini sağlayan itici faktörlerdir. Bunun tahmin döneminde piyasayı canlandırması bekleniyor. Örneğin, yeni tip koronavirüs (COVID-19)’ün küresel etkileri nedeniyle her sektörün kötüye gittiği çalkantılı zamanlarda Hindistan’ın Tamil Nadu kentindeki çiftçiler tarım sektörünü alkışladı. Henüz tamamlanan 2019-2020 mali yılında Tamil Nadu, mikro sulama altındaki alan açısından tüm Hindistan seviyesinin zirvesine ulaştı. Pradhan Mantri Krishi Sinchayee Yojana (PMKSY) yönetimi altında eyalet yaklaşık 2.06.853’ü kapsıyordu. Söz konusu mali yılda 25 Hektar arazi. Mahsullere sağladığı çeşitli olumlu faydalar nedeniyle bu teknik kapsamındaki arazilerin giderek daha fazla benimsenmesi, tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesine katkıda bulunacaktır.

Raporu Satın Almadan Önce Bilgi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/micro-irrigation-system-market-102839

Bölgesel Analiz:

Asya-Pasifik Hakim Kalacak; Büyümeyi Artırmak İçin Akıllı Tarım Tekniklerinin Benimsenmesi

Bölgeler arasında tahmin döneminde Asya-Pasifik ön planda olacak. 2019’da 2,97 milyon ABD doları pazar payıyla akıllı tarım tekniklerinin benimsenmesi, öngörülen ufukta pazar büyümesini daha da artıracak. Üstelik, maksimum mikro sulama sistemleri pazar geliri elde etmeye yönelik kazançlı fırsatlar nedeniyle büyük oyuncuların artan yatırımları, tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesi için iyiye işaret olacaktır. Öte yandan Kuzey Amerika’nın tahmin döneminde katlanarak büyüme kaydetmesi bekleniyor. Bu, ABD ve Meksika gibi ülkelerde ileri tarım teknikleri konusunda halk arasında yüksek farkındalık gibi faktörlere atfedilebilir.

Rekabet Ortamı:

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Özel Oyuncuların Birleşme ve Satın Almaları

Mikro sulama sistemleri pazar raporuna göre, tahmin dönemi boyunca büyük pazar payı elde etmeye ve rakiplerini gölgede bırakmaya çalışan çok sayıda şirket var. Tesislerin genişletilmesi, ortaklık, birleşme ve satın alma ve iş birliği gibi stratejilerin kilit oyuncular tarafından benimsenmesi, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini destekleyecektir. Örneğin, Hindistan merkezli bir sulama çözümü sağlayıcısı olan Jain Irrigation Systems, Nisan 2017’de iki ABD şirketini satın aldığını duyurdu: Irrigation Design, Construction Inc. (IDC) ve Agri-Valley Irrigation Inc. (AVI). Yaklaşık 48 milyon dolarlık yatırımla şirket, diğer iki şirketten 805 hisse almayı planlıyor. Ayrıca, mikro sulama tekniğini teşvik etmeye yönelik hükümet politikalarının tahmin döneminde pazar için iyiye işaret olması bekleniyor.

Piyasada Faaliyet Gösteren Şirketlerin Listesi:

 • Lindsay Şirketi (ABD)
 • Jain Sulama Sistemleri Ltd. (Hindistan)
 • Valmont Endüstrileri (ABD)
 • Rain Bird Şirketi (ABD)
 • Reinke Manufacturing Co. Inc. (ABD)
 • Netafim Limited (İsrail)
 • Toro Şirketi (ABD)
 • Hunter Industries (ABD)
 • Nelson Sulama Şirketi (ABD)
 • Rivulis Sulama Ltd. (İsrail)

Özelleştirilmiş Bir Rapor Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/micro-irrigation-system-market-102839

Devamını Oku İlgili Haberler:

www.vevioz.com/post/255249_the-global-agritourism-market-size-is-anticipated-to-exhibit-astonishing-growth.html

www.myidsocial.com/post/27877_alfalfa-is-a-animal-feed-plant-that-is-heavy-and-improves-animal-health-it-is-us.html

www.snipesocial.co.uk/posts/311911

weoneit.com/post/9833_alfalfa-is-a-animal-feed-plant-that-is-heavy-and-improves-animal-health-it-is-us.html

nyasowi.com/post/22425_alfalfa-is-a-animal-feed-plant-that-is-heavy-and-improves-animal-health-it-is-us.html

kahkaham.net/post/18742_alfalfa-is-a-animal-feed-plant-that-is-heavy-and-improves-animal-health-it-is-us.html

www.cloufan.com/post/74590_alfalfa-is-a-animal-feed-plant-that-is-heavy-and-improves-animal-health-it-is-us.html

Endüstriyel gelişme:

 • Şubat 2020: Sulama pazarında öncü olan Lindsay Corporation, yeni ürünü Zimmatic poli boruyu piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirkete göre ürün, su ortamının en aşındırıcı olduğu çiftlikler için uygundur. Bu lansmanın Şirketin pazardaki stratejik konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar